لاغری بدون ریزش مو!

لاغری سریع بدون ریزش مو

لاغری سریع بدون ریزش مو
4.22 (84.44%) 9 رای

لاغری سریع

واقعیت این است که اکثر رژیم‌های لاغری سریع رایجی که با موفقیت وزن را کاهش می‌دهند، ریزش مو را هم تحریک می‌کنند البته مدل دادن مو (محکم بستن آن، بافتن و…) هم می‌تواند به مو‌ها آسیب بیشتری برساند.

خوشبختانه این ریزش مو می‌تواند اندک و مقطعی باشد، ولی در صورت بی‌توجهی، گسترده‌تر و شدید‌تر می‌شود.

به طور کلی ریزش مو بر اثر عوامل مختلف مانند بارداری، استرس، جراحی و تغییرات هورمونی مرتبط با سن می‌تواند ایجاد شود.

رژیم‌های کاهش وزن و لاغری سریع هم بر اثر کمبود یک یا چند نوع ماده مغذی می‌توانند باعث ریزش مو شوند؛ مثلا کمبودآهن در رژیم‌های کاهش وزن یک علت ریزش مو است.

تغییراتی که این رژیم‌ها در سطح روی، منیزیم، پروتئین، اسیدهای چرب ضروری و ویتامین‌های D، B و A اعمال می‌کنند، می‌توانند باعث دوره‌های ریزش مو شوند البته این مشکل هم در مردان و هم در زنان ایجاد می‌شود، ولی زنان بیشتر متوجه آن شده و به دنبال درمان می‌روند.

در این میان، ریزش مو در رژیم‌هایی که کاهش وزن سریع می‌دهند، بارز‌تر است، چرا که این رژیم‌ها تغییراتی در متابولیسم به وجود می‌آورند که رشد مو را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

تغییراتی که در رژیم غذایی به وجود می‌آید، در سیکل رشد مو اختلال ایجاد می‌کند و باعث می‌شود فولیکول‌های مو در فاز رشد، خیلی سریع وارد «فاز استراحت» شود.

این خود باعث ‌۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش ریزش مو روزانه می‌شود. برای پیشگیری از این حالت، کاهش وزن باید به صورت تدریجی صورت گیرد و رژیم طوری باشد که هیچ‌کدام از گروه‌های غذایی (نان و غلات، گوشت و حبوبات، سبزیجات، میوه‌جات و لبنیات) در آن حذف نشوند.

رژیم‌هایی که دریافت پروتئین و آهن را محدود می‌کنند، مانند رژیم‌های گیاهخواری و رژیم‌های بسیار کم‌چرب، اغلب کمبود تغذیه‌ای دارند.

از طرف دیگر رژیم‌های پر پروتئین مانند رژیم اتکینز که مصرف میوه و سبزی را محدود می‌کنند هم باعث ریزش مو می‌شود.

خوشبختانه در بسیاری از افراد ریزش مو با رژیم کاهش وزن، موقت بوده و دو تا شش ماه طول می‌کشد. بعد از بازگشت به رژیم متعادل غذایی، رشد مو دوباره آغاز می‌شود.

برای این‌که در کنار کاهش وزن دچار ریزش مو نشوید، بهتر است سعی کنید از رژیم‌هایی که کاهش وزن سریع می‌دهد، اجتناب کنید. کاهش وزن بهتر است در هفته به میزان نیم تا یک کیلو باشد.

همچنین از محکم بستن مو‌ها خودداری کنید و در صورتی که رژیم شما کمبود تغذیه‌ای دارد، از مکمل مولتی ‌ویتامین و آهن استفاده کنید.

در ضمن با تجویز پزشک متخصص پوست و مو می‌توانید از ماینوکسیدیل به صورت موضعی استفاده کنید، گرچه این دارو برای همه موثر نیست.

برای مشاهده آخرین اطلاعات زیبایی و لاغری روی لینک های زیر کلیک کنید :

لیپوماتیک ، روشی نوین برای لاغری موضعی

کرایولیپولیز ، لاغری موضعی بدون جراحی

کویتیشن ، لاغری موضعی با استفاده از امواج

لیفت با نخ ، لیفت و جوانسازی موثر پوست صورت

هایفوتراپی ، جوانسازی پوست صورت با امواج

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید