طب سوزنی زیبایی

طب سوزنی جوانی زیبایی

طب سوزنی جوانی زیبایی
5 (100%) 2 رای

طب سوزنی زیبایی

طب سوزنی زیبایی یا لیفت صورت با طب سوزنی روش مؤثری برای برطرف کردن چین و چروکهای کم عمق از صورت است. افراد زیادی بجای استفاده از جراحی ، بوتاکس ، لیزر و یا پیلینگ شیمیایی به این سیستم درمان سنتی رو آورده اند چرا که به دور از هر گونه عوارض جانبی منفی می باشد. این روش درمانی در صورت انجام آن توسط پزشک متخصص مربوطه علایم سالخوردگی را بوسیله ی جوان سازی مجدد پوست کاهش داده و جوانی را به چهره ی شما باز می گرداند .

اثرات طب سوزنی زیبایی

 • کاهش چین وچروک
 • از بین بردن چین و چروک کم عمق و کاهش عمق خطوط عمیق
 • کاهش خطوط اخم
 • کمک به حذف لکه های تیره و ورم زیر چشمها
 • کمک به بسته شدن منافذ پوست
 • بهبود رنگ چهره با افزایش جریان خون صورت
 • کمک به کاهش سایز غبغب
 • حذف یا کاهش لکه های پیری
 • بهبود قابلیت ارتجاعی عضلات صورت و پیشگیری از بروز چین و چروک
 • تحت کنترل قرار دادن پوست مستعد به جوش
 • جوان سازی مجد د کل بدن

طب سوزنی زیبایی چگونه اثر می کند؟

داخل کردن سوزن های ظریف به داخل بافت صورت باعث افزایش جریان خون و دفع مواد سمی و مضر از بدن شده و تولید کلاژن را تحریک می کند. پوست از داخل به خارج تغذیه ، مرطوب و اکسیژنه می شود. لذا زمانیکه جریان خون بیشتر می شود تولید کلاژن نیز افزایش می یابد که سبب سفتی و قابلیت ارتجاعی بیشتر پوست صورت شده ، ضمن اینکه به پر شدن خطوط ریز کمک و سبب لیفت و سفت شدن پوست نیز می شود.

مطالعات پژوهشی

در یک گزارش تحقیقاتی که در سال 1996 میلادی انجام شد از بین 300 نفر که تحت یک دوره درمان طب سوزنی زیبایی قرار گرفتند درصد بالای از مراجعیناثرات قابل توجهی را ملاحظه نمودند.که این اثرات شامل موارد ذیل بودند :

 • لطافت و زیبایی بیشتر پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی عضلات صورت
 • کاهش چین و چروک
 • بهبود رنگ چهره
 • جوان سازی مجد د کل بدن
 • عوارض و عواقب جراحی و بوتاکس
 • عوارض لیفتینگ جراحی
 • نبود جای اسکار زخم
 • فقدان آسیب عصبی
 • کاهش احتمال عفونت
 • کاهش احتمال عدم تقارن
 • کاهش واکنش های آلرژیک
 • عدم آسیب به بافت های عمقی
 • فقدان عوارض ناشی از بیهوشی
 • کاهش زمان بهبودی طولانی مدت
 • فقدان دوره ی بهبودی دردناک (نیاز به مصرف مسکن ها)
 • عدم امکان تغییر چهره بعد از عمل (چهره ی ساختگی)

چه انتظاری از درمان می شود داشت؟

درمان با طب سوزنی زیبایی فوق العاده آرامش بخش است. سوزن های ظریفی به آرامی در صورت و بدن فرو می روند و بمدت 35 دقیقه در محل باقی می مانند. طب سوزنی زیبایی نه تنها سبب جوان سازی مجدد پوست صورت بلکه باعث جوان سازی مجدد کل بدن نیز می شود.

اگر بیمار ناراحتی های دیگری مثل مشکلات گوارشی ، درد حاد یا مزمن ، استرس ، بی خوابی ، خستگی و غیره داشته باشد درمان این مشکلات نیز طی جلسات طب سوزنی در نظر گرفته می شوند. چین و چروکها بهبود یافته و سلامتی شما نیز در همان زمان بیشتر میشود .

آیا طب سوزنی زیبایی باعث درد و ناراحتی می شود؟

خیر . سوزن های بکار رفته بسیار ظریف بوده و داخل پوست بطور سطحی قرار می گیرند. بیشترین احساس بیماران یک حس نیشگون مانند در نواحی حساس مانند لب بالایی و نواحی زیر چشمها می باشد که زیاد ناخوشایند نیست.

آیا سوزن ها استریل هستند؟

در این روش قاعدتا !!! بایستی تمامی  سوزن ها استریل و یکبار مصرف باشند.

اثرات درمانی چه مدتی بطول می انجامد؟

اصولأ نتایج بین 3 تا 5 ماه بعد از یک دوره ی درمانی 10 جلسه ای بطول می انجامد. هر بیماری با بیمار دیگر فرق می کند. اما معمولأ هر بیمار ماهی یکبار یا هر 3 ماه یکبار به درمان نگهدارنده نیاز خواهد داشت. طب سوزنی خطوط ریز موجود را کاهش داده و از پیرشدگی پوست پیشگیری می کند.

چه سنی برای درمان مناسب است؟

اصولأ بهترین نتایج در بیماران کمتر از 55 سال دیده می شود. بهترین محدوده ی سنی بین 20 تا 55 سالگی می باشد. حتی پوست افراد جوان نیز از طب سوزنی زیبایی بهره مند خواهد شد چرا که فرآیند سالخوردگی را به تأخیر انداخته و پوست را براق و شاداب نگه می دارد.

آیا هر کسی مناسب طب سوزنی زیبایی است؟

خیر.اگر بیماری دارای کسالتهای ذیل باشد مناسب طب سوزنی زیبایی نمی باشد.

 1. هموفیلی
 2. پیس میکر
 3. فشار خون بالا
 4. دیابت
 5. میگرن شدید
 6. جراحی پلاستیک قبلی
 7. خانم های حامله

اگر از بوتاکس استفاده کرده باشیم چطور؟

طب سوزنی زیبایی عملأ برای بیمارانی که قبلأ از بوتاکس در ناحیه ی صورت استفاده کرده اند پیشنهاد می شود. طب سوزنی زیبایی اثرات بوتاکس را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کند و بیشتر بیماران متوجه می شوند که بجای هر 3 تا 6 ماه هر 8 تا 12 ماه برای تجدید تزریق بوتاکس نیاز پیدا می کنند.

تفاوت طب سوزنی زیبایی با طب سوزنی معمولی چیست؟

طب سوزنی زیبایی مانند طب سوزنی معمولی است اما انواع مختلفی از سوزن ها با تعداد بیشتر و تکنیک های درمانی متفاوتی در این روش بکار می روند.

تاریخچه ی طب یسوزنی زیبایی

طب سوزنی زیبایی روش جدیدی نیست. این روش درمانی در چین باستانی برای زیبایی ملکه ها ، پادشاهان و معشوقه هایشان انجام می شده است.طب سوزنی زیبایی در کانادا روش جدیدی است اما در اروپا و آمریکا بسیار محبوب می باشد. تاریخچه ی این روش به سلسله ی سونگ (1279-960) بعد از میلاد مسیح بر می گردد.

طب سوزنی زیبایی چگونه به محو شدن چین و چروکها کمک میکند؟

قرار گرفتن سوزن ها در بدن باعث افزایش جریان خون و انرژی بطرف آنها می شود. با افزایش گردش خون کلاژن بیشتری توسط لایه ی درمال پوست (لایه ی دوم) ساخته خواهد شد. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش می یابد. سوزن های طب سوزنی با کمک به تولید کلاژن بطور اساسی چین و چروکهای ریز را پر کرده و باعث لیفتینگ پوست می شوند. افزایش جریان خون بیشتر به پوست رنگ چهره را گرم و براق می کند.

آیااین روش از بوتاکس یا جراحی پلاستیک بهتر است؟

طب سوزنی زیبایی یک جایگزین و یا کمک کننده طبیعی مناسببرای این روشها می باشد چون هیچ عارضه ی جانبی ندارد.

با تزریق بوتاکس یک ماده ی خارجی بنام سم بوتولینوم وارد بدن می شود که بسیاری از مردم از این ایده خوششان نمی آید. اثرات دراز مدت بوتاکس هنوز شناخته نشده است. اگر بوتاکس بیش از حد مجاز تزریق گردد باعث ناتوانی در حرکت عضلات صورت خواهد شد. جراحی پلاستیک هم شامل خطرات و عوارض زیادی است.علاوه بر این هزینه ی هر دو روش بسیار زیاد می باشد. درست است که با تزریق بوتاکس و جراحی پلاستیک تغییرات فوری صورت می گیرند ولی با طب سوزنی زیبایی تغییرات دقیق و تدریجی اند. مهمترین مسئله در مورد طب سوزنی زیبایی این است که منجر به یک چهره ی ساختگی و مصنوعی نمی شود اما ترجیحأ قیافه ی شما شبیه ولی با ظاهری بهتر می باشد.

بعضی از منافع دیگر طب سوزنی زیبایی چیست؟

طب سوزنی زیبایی فقط برای بهتر نشان دادن چهره ی شما نیست بلکه یک درمان طبی است که کل بدن را درمان می کند. اگر بیماری مشکلاتی مانند بی خوابی ، مشکلات هاضمه ای ، علایم یائسگی و یا استرس (که کاملأ شایع است) داشته باشد این مشکلات در زمان درمان با طب سوزنی زیبایی مرتفع می شوند.حتی طی جلسات درمانی اولیه استرس کمتر شده ، بهتر می خوابید و دارای انرژی بیشتری خواهید بود.

آیا خطری در بکار بردن سوزن ها است؟

نه. بیشترین چیز ممکن مختصری کبودی است که بیش از 5 روز طول نمی کشد و به اندازه ای کوچک است که با یک گریم ساده پوشانده می شود.

چرا خونریزی پیش نمی آید؟

سوزن ها از ماده ی سیلیکون پوشانده شده اند لذا به راحتی و با درد بسیار اندکی در پوست فرو می روند.پوست صورت بسیار حساس است در نتیجه سوزن های بکار رفته در طب سوزنی زیبایی مخصوص نواحی ظریف و حساس می باشند. نوک سوزن ها بسیار تیزند. ممکن است خونریزی مختصری در بعضی از نقاط رخ دهد که البته بسیار ناچیز است. لازم به ذکر است که همچنین می توانید با نوشیدن آب زیاد ، استراحت کافی ، داشتن خواب خوب ، رژیم غذایی سالم و از همه مهمتر مدیریت استرس با اثرات پیری مقابله کنید.

طراوت وجوانی مجدد با طب سنتی چین

طب سوزنی و ماساژ ، نقاط حیاتی را در صورت و بدن شما تحریک می کنند. این تحریک بطور قابل توجهی با گشاد کردن عروق خونی که پوست صورت را تغذیه می کنند جریان خون را بهبود می بخشد. طی دوره های درمانی پوست صورت شما رنگ اصلی،قوام،صافی و نرمی خود را باز می یابد. همچنین پوست شما درخشان و گرمتر به نظر می رسد. طب سنتی چین به حذف چروک صورت و چشمانتان کمک می کند و علایم قابل مشاهده ی پیری را کاهش می دهد.

طی درمان با طب سوزنی تمدد اعصاب بدنبال تحریک نقاط مهم و تحریک عضلات صورت با بکارگیری سوزن های یکبار مصرف حاصل می شود که می تواند با تحریک الکتریکی همراه شود. ضمن درمان احساس آرامش و راحتی خواهید داشت. طب سوزنی زیبایی نتایج خوبی در تمام مراحل پیر شدگی پوست صورت دارد. بهترین نتایج زمانی کسب می شود که درمان زودرس و پیشگیرانه مد نظر باشد و زمانیکه پوست شما اولین علایم پیر شدگی را نشان می دهد و متوجه چروک و پف زیر چشمانتان می شوید درمان را شروع کنید.

طب سنتی چین در بسیاری از موارد هم علت بیماری و هم اثرات آنرا درمان می کند. هر چند هیچ کس نمی تواند روند پیری را متوقف سازد، بطور قابل توجهی امکان به تأخیر انداختن این پروسه وجود دارد که ظاهر با طراوت صورت شما را طولانی تر نگه می دارد. طب سنتی چین با افزایش جریان خون پوست صورت شما باعث بهبودی قابل توجهی در ظاهر صورت بعد از 2 الی 3 جلسه درمان خواهد شد. بنابر مقالات متنشره یک دوره ی کامل درمان 10 الی 12 جلسه ای اثر مثبت و ماندگاری خواهد داشت. چروک های ریز ناپدید، چروک های عمیق صافتر وچشمانتان بازتر خواهند شد زیرا پلک های بالایی شما قابلیت ارتجاعی و خاصیت انقباضی خود را باز خواهند یافت.این موفقیت با تکرار درمان می تواند تداوم داشته باشد.

طب سوزنی و زیبایی صورت

طب سوزنی برای زیبایی به همان سبکی که طب سوزنی برای سلامتی عمومی و شرایط ویژه استفاده می گردد بکار برده می شود. همانند طب سوزنی سنتی روش طب سوزنی زیبایی نیز سبب ایجاد تقارن در انرژی بدن و ایجاد احساس خوشایندی در بیماران می شود. استفاده از سوزنهای طب سوزنی روی نقاط خاص صورت سبب زیبایی بیشتر و حفظ ظاهر جوانی خواهد شد. طب سوزنی با تولید کلاژن در زیر پوست که چین و چروکها را پر می کند،می تواند در روند زیبایی چهره تآثیر گذار باشد. بطور فزاینده ای، بیماران طب سوزنی را به چاقوی جراحی ترجیح می دهند. بهترین کاندید برای اینکار خانمهای حدود 35 سال می باشند زیرا طب سوزنی می تواند سبب کاهش چروکها و تـآخیر بروز آنها گردد.اما بیشتر خانمهای بین سنین 40 تا 55 سال که مقداری چین وچروک پیدا کرده اند از این روش بهره می گیرند.

طب سوزنی باعث پرشدن چین وچروکها شده وتولید کلاژن را در نواحی که لازم باشد مثل خطوط اخم،خطوط خنده وخطوط دوروبر دهان افزایش می دهد.علاوه بر این رنگ و قوام پوست روشن تر ونرم تر می شود.همچنین سبب لیفتینگ طبیعی صورت می شود هر چند که به اندازه ی لیفتینگ جراحی قوی نیست. در حالیکه بیشتر بیماران بدنبال روشی هستند که قیافه بهتری داشته باشند وضایعات و صدمات وارد شده به صورتشان را درمان کنند،کاربرد طب سوزنی ضمن درمان، سبب بهبود سلامتی و افزایش حس خوشی در بیماران می شود.طب سوزنی سلامتی کلی بیماران را اصلاح می کند در حالیکه بسیاری از روشهای طب غربی صرفآ صورت و چهره ی بیماران را معالجه می کنند. بیماران و پزشکان بزرگترین اشکال ومانع را در این می بینند که این روش زمان بر است.این روش به زمان نیاز دارد زیرا کلاژن به یک مدت زمان نیاز دارد که پایدار و ماندنی شود.

دوره های درمان مربوط به زیبایی صورت بیش از پیش به سمت استفاده از مواد غیرشیمیایی و درمان های سنتی متمایل می شوند. فرو کردن سوزن های نازک در صورت ،قدرت طبیعی التیام بخشی پوست صورت را تقویت میکند.طب سوزنی زیبایی یک روش پزشکی یا عمل جراحی نیست.دراین روش از قابلیت های درمانی که ارگان های بدن هر شخص بطور طبیعی دارد بهره می گیریم وعامل اصلی نازیبایی پوست صورت را برطرف میکند.

طب سوزنی زیبایی با جراحی پلاستیک فرق می کند.خطر ناکامی درمان و معیوب شدن پوست را ندارد.همچنین از توانایی ذاتی بدن انسان که هماهنگی ارگان های بدن و انرژی حیاتی می باشد برای به وجود آوردن زیبایی صورت استفاده می شود.

برای مشاهده آخرین اطلاعات زیبایی و لاغری روی لینک های زیر کلیک کنید :

روشهای نوین کاشت مو برای جوانتر شدن

تشخیص بهترین لیزر موهای زائد برای موهای زائد شما

طب سوزنی ، درمانی باستانی برای دردهای ناشناخته

لایه برداری و جوانسازی پوست صورت با میکرودرم ابریژن

جدیدترین تکنیک های جراحی بینی بسته

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید