لیپوماتیک جدیدترین روش جراحی چاقی

میکرودرم

میکرودرم ابریژن چیست

ميكرودرم ابريژن به معناي سايش سطح پوست به وسيله دستگاه ميكرودرم است .اين عمل توسط پزشك به منظور بازسازي و جوان سازي پوست انجام می گيرد . ميكرودرم ابريژن كه در اين قسمت به اختصار ميكرودرم خوانده ميشود تكنيكي جهت تازه سازي مجدد پوست صورت است كه كمك ميكند آسيبهاي ناشي از افزايش سن وآفتاب در پوست بازسازي شود.

از میکرودرم ابریژن میتوان در درمان چروکهای سطحی و کم عمق پوست استفاده کرد. چند جلسه درمان در این مورد به کار میرود. فواصل درمان را میتوان برحسب وضعیت بیمار تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار درمان را تکرار کرد. چروکهای خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفافتر و محکمتر میشود.

جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن

جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن برای جوانسازی پوست صورت

از میکرودرم ابریژن میتوان برای رفع جای جوشها استفاده کرد. فرورفتگیهای ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم ابریژن تا حدود زیادی قابل بهبود است. از میکرودرم ابریژن میتوان در درمان اسکار، آکنه و آبله مرغان نیز استفاده کرد. اگر جای زخمها و اسکارها زیاد عمیق باشد به تعداد جلسات بیشتری مورد نیاز است . در خصوص جای سوختگی نیز میتوان از میکرودرم استفاده کرد .

برخی از لکها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوستهای روشن دیده میشود. این لکها با میکرودرم ابریژن قابل درمان هستند. اما مهمترین اثر میکرودرم ابریژن کمرنگ یا محوکردن لکهای حاملگی است به خصوص اگر همزمان با آن از داروهای لکه بر نیز استفاده شود. باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها و آقایان است. یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریژن است. پس از چند جلسه درمان به علت بافت سازی و محکمتر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچکتر میشود. یکی دیگر از کاربردهای این روش درمان و برطرف کردن جای تاتو و خالکوبی است. خالکوبیهای سطحی پوست را میتوان با این روش درمان کرد و یا از همراهی این روش با لیزرهای خاص برای پاك کردن تاتوهای بدرنگ شده یا بد فرم استفاده کرد .

لیپوماتیک جدیدترین روش جراحی چاقی
لیپوماتیک جدیدترین روش جراحی چاقی

سوالات رایج در مورد میکرودرم ابریژن

میکرودرم برای چه کسانی مناسب نیست؟

میکرودرم برای تمام افراد مناسب است تنها در کسانیکه طی 12 ماه اخیر راکوتان مصرف کرده اندیا بیماری پسوریازیس دارند مناسب نیست.

ایا میکرودرم برای همه ی افراد یکسان انجام میشود؟

میکرودرم در انواع سطحی ، نیمه عمقی و عمیق انجام میشود. شدت انجام طی جلسات متوالی بنا به تشخیص پزشک و مشکل بیمار متفاوت است.

مراقبت های بعد از میکرودرم چیست؟

میکرودرم نیاز به بی حسی ندارد. بعد از میکرودرم بیمار نیازی به استراحت نیست و میتوان به کار های روزمره خود برسید. تنها بایدبه مدت دو سه روز از کرمهای ترمیم کننده به همراه ضد آفتاب استفاده شود. میکرودرم از 5 تا 7 جلسه وبه فواصل 4 هفته انجام میشود.