لیپوماتیک جدیدترین روش جراحی چاقی

لیفت با نخ

عمل لیفت با نخ

روش لیفت با نخ چیست


امروزه روش لیفت با نخ یکی از جدیدترین روش هایی است که برای جوانساری صورت و گردن مورد استفاده قرار می گیرد . بنا بر نتایج به دست آمده این روش تاثیرگذاری بالایی داشته و بدون ایجاد هرگونه شکاف یا برش انجام میشود. در روش لیفت با نخ هیچ نیازی به بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد. در این عمل نخ های مخصوصی بوسیله سوزنهای بسیار باریک وارد پوست شده و پوست و عضلات آن قسمت را به بالا می کشند و از طرفی باعث کلاژن سازی و جوانسازی پوست نیز میگردند. مراقبت های محیطی مانند آفتاب و مصرف روزانه آب و سبزیجات به ماندگاری بالا و چند ساله این روش کمک فراوانی می کند.

نخی که از آن در انجام عمل لیفت با نخ استفاده می شود از پلی دی اکسانون و یا پلی لاکتیک اسید ساخته شده است که برای زمان های زیادی در جراحی قلب و چشم استفاده شده و کاملا قابل جذب است. البته انواع نخ های دیگری نیز وجود دارند که قابل جذب نبوده تا 50 سال ماندگاری دارند.

لیپوماتیک جدیدترین روش جراحی چاقی
لیپوماتیک جدیدترین روش جراحی چاقی

چگونگی تاثیر لیفت صورت با نخ بر روی پوست صورت

وقتی که این نخ در زیر پوست قرار میگیرد هم باعت تحریک کلاژن سازی شده و هم باعث تحریک ساختن الاستین و اسید هیالورونیک میشوند که مجموع این سه عامل نقش به سزایی درجوانسازی ، شادابی و طراوت پوست دارند.

عمل لیفت با نخ در کدام نواحی کاربرد دارد

لیفت با نخ را می توان در همه نواحی گردن و صورت استفاده کرد. از لیفت با نخ میتوان برای از بین بردن چین و چروک های روی پیشانی ، خطوط بالای لب ، خط خنده و گردن و همچنین افتادگی گونه ها استفاده کرد.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام میشود

در این روش ابتدا متناسب با نوع نخ و ناحیه مورد نظر، تعداد نخ های مورد نیاز توسط پزشک متخصص تعیین می گردد. قبل از آنکه نخ در محل مورد نظر قرار گیرد نقاط ورود و خروج و همچنین مسیر عبور نخ ها نشانه گذاری شده و سپس توسط یک سوزن بسیار باریک از زیرپوست و مسیر مشخص شده عبور داده میشود. به عنوان مثال برای حجیم کردن و برجسته کردن گونه ها از چندین نخ یا چند حلقه نخ ممکن است استفاده گردد و یا در ناحیه گردن معمولا از نخ های خاردار استفاده میشود تا پوست به فک پایینی چفت شود. این نخ ها نارک و غیر قابل رویت می باشند. سوراخ های ایجاد شده برای قرار دادن نخ ها بسیار کوچک بوده و جراحت پوستی بوجود نمی آورند. اگرچه بلافاصله بعد از عمل لیفت با نخ تاثیر آن قابل مشاهده است اما در هفته های پس از انجام این روش فرد شاهد بهترین نتیجه خواهد بود. بافت کلی پوست بهبود یافته و محکمتر و ضخیم تر و شادابتر میشود و چین و چروک ها صافتر میشوند. این نخ ها معمولا پس از هشت ماه جذب بدن می شوند اما تاثیر لیفت با نخ دو تا پنج سال باقی می ماند.

عوارض لیفت با نخ

هر عمل به تناسب مزایای خود ، در برخی از اوقات عوارض ناخواسته ای نیز ایجاد می کند . ایجاد گودی ، تورم و کبودی یکی از عوارض مهم لیفت با نخ می باشد. درجه این مشکلات نیز بستگی به ناحیه مورد درمان و حساسیت خود فرد دارد که معمولا این آثار پس از چند روز بر طرف میشوند. در برخی از اوقات نیز احساس درد هنگام خندیدن و غذا خوردن وجود دارد که معمولا پس از یک هفته برطرف خواهد شد.

سوالات رایج لیفت با نخ

مدت زمان عمل لیفت با نخ بر صورت چقدر است؟

مدت زمان انجام این عمل بسته به مهارت پزشک و ناحیه مورد استفاده دارد و بین 45 تا 60 دقیقه طول خواهد کشید.

آیا لیفت با نخ برای افتادگی سینه و شکم کارایی دارد؟

بله . از روش لیفت با نخ می توان برای بالا بردن سینه و شکم نیز استفاده کرد .

آیا نخ ها پس از جاگذاری فابل مشاهده و لمس خواهند بود ؟

خیر . نخ های جاگذاری شده قابل مشاهده و لمس کردن نیستند.

هزینه لیفت با نخ چقدر است ؟

هزینه لیفت با نخ نسبت به جوابگویی آن در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی روی صورت بسیار کمتر است.

چه مدت زمانی بعد از لیفت با نخ نیاز به استراحت در منزل دارم ؟

پس از انجام عمل لیفت با نخ هیچ نیازی به استراحت در منزل نیست.