مزوتراپی برای لاغری موضعی

تاریخچه مزوتراپی و موارد کاربرد آن

تاریخچه مزوتراپی و موارد کاربرد آن
5 (100%) 3 رای

 

مزوتراپی روشی است که در فرانسه در سال 1952 توسط دکتر Michel Pistor کشف شده و بیش از 50 سال است که نزدیک به 15000 دکتر در سراسر دنیا این متد را برای کم کردن سلولیت، کاهش وزن عمومی ، کاهش سایز ، ازبین بردن اسکار و درمان چروک های کوچک روی بیماران مختلف استفاده می کنند . امروزه مزوتراپی مورد قبول آکادمی پزشکی فرانسه (French Academy of Medicine) و 14 کشور اروپایی و آمریکای جنوبی می باشد . دکتر Shapico از سال 2002 میلادی تا کنون غریب به 1000 بیمار را در آمریکا با مزوتراپی درمان کرده و نتایج بدست آمده نشان دهند %90-93 موفقیت است .

متد این کار بدین شکل است که داروهای مختلف ، توسط یک سوزن کوچک بدون کم ترین دردی و یا سوزشی به درون مزودرم (mesoderm) یا لایه چربی و بافت همبند زیر پوست تزریق می گردد . در روش multi-pricking چندین تزریق اندک و سریع در یک ناحیه از پوست انجام می گردد .

این دستگاه با دقت بسیار بالا تزریقات را در محل مورد نظر انجام می دهد . تجربه حاکی از آن است که که درد تزریق کمتر از یک نیشگون آرام و بسیار اندک است . جنس موادی که برای تزریق برگزیده می شوند بسته به مشکل اولیه بیمار مختلف است . تمامی این مواد ساخت شرکت های دارویی معتبر آمریکا مورد تأیید FDA است .

چگونه مزوتراپی برای کاهش وزن موثر است؟

در این متد داروهایی که به داخل مزودرم وارد می شوند چربی جمع شده در زیر پوست را از بین می برد و سلول های چربی لایه همیپودرم را چروکیده و کوچک می سازند و در نتیجه این امر چربی حل می شود و از راه کبد دفع می گردد . با این متد می توان حدود 0.5 کیلوگرم چربی را در هفته ذوب کرد و نتیجه نیم کیلوگرم کاهش وزن داشت. برای نتیجه گیری بهتر نقاط بازو ، کمر ، باسن ، پشت و ساق پا تحت این تزریقات قرار می گیرد پس از چند دوره درمان به فاصله 2 الی 4 هفته متناوب ، به طور متوسط سایز کل بدن 2 سایز کاهش میابد . سایز دور کمر ، باسن و ران ها معمولا پس از 4 هفته شروع به کم شدن می کند و پس از ده هفته 10-5 سانتی متر کاهش می یابد.

چگونگی مزوتراپی برای درمان سلولیت (cellulitis) :

سلولیت اصطلاحاً به نمای پوست پرتغالی و یا ناهموار پوست نامیده می شود، که در ناحیه باسن و ران بسیاری از بانوان تشکیل می گردد . دلیل این شکل تشکیل نوارهای محکمی است که پوست را به سمت عمق هدایت می کند و چربی لابلای آنها تجمع می افتد . مزوتراپی قادر است نوارهای بافت همبند را از بین برده و چربی را حل کرده ، نمای صاف و یک نواختی را در پوست بوجود آورد . همچنین مزوتراپی جریان خون و لنف را در بدن انسان آسان تر می کند . چند دوره درمان به فاصله چند هفته لازم است . پس از جلسه 4 پوست یکنواخت تر و صافتر می شود و در انتهای جلسات درمانی علاوه بر اصلاح ظاهر پوست اندازه محل مورد تزریق نیز 10-5 سانتی متر کاهش می یابد .

روش مزوتراپی برای جوانسازی پوست (Mesolift) :

با بالا رفتن سن و اثرات تجمعی اشعه آفتاب روی پوست ، کم کم کلاژن موجود در پوست کاهش می یابد . این امر باعث شل شدن و افتادگی پوست و تشکیل چروکهای ظریف در سطح پوست می گردد . با مزوتراپی ماده ای بنام هیالورونیک اسید بوسیله سوزن بسیار ظریف در نقاط نزدیک به هم در پوست تزریق می گردد . هیالورونیک اسید جزو ساختمان طبیعی پوست می باشد و به سهولت در لابلای اجزاء دیگر پوست قرار خواهد گرفت ، بدون اینکه کمترین واکنشی ایجاد گردد و در نتیجه جای الیاف کلاژن از بین رفته را پر می کند تا پوست شاداب و محکم شود و چروکهای سطحی کاملاً از بین رود . در بیشتر موارد برای بهترین نتیجه 7 جلسه درمان مورد نیاز است .
متد مزوتراپی برای لاغری موضعی(Mesolipo) :

مزوتراپی متدی بدون کم ترین درد ، عارضه و برگزیده ترین جایگزین برای لیپوساکشن می باشد .به روشی که شرح داده شد چربی وسلولیت از موضع تحت درمان خارج می گردد . نتایج درمان پس از جلسه 2 قابل احساس می شود و پس از چند دوره درمان سایز دور کمر ، باسن ، ران ، ناحیه چانه (غبغب)یا پشت به اندازه 12-5 سانتی متر کاهش می یابد . مزوتراپی برای کم کردن اندازه سینه به استفاده نمی شود . انتخاب نوع دارو برای تزریق بعهده پزشک معالج می باشد.

 

برای آگاهی از رازهای زیبایی ، سلامتی و تناسب اندام روی مقاله های زیر کلیک کنید :

جدیدترین رژیم غذایی برای پاسخ به این سوال  ” چگونه لاغر شویم

برجسته سازی لب ها با تزریق ژل در لب

برجسته سازی گونه ها با ترزیق چربی در گونه

از بین بردن چین و چروک صورت با تزریق بوتاکس

بزرگ کردن سینه ها با پروتز سینه

لاغری و از بین بردن سلولیت با ماساژ لاغری

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید